חמדנים השניים

אנחנו אספנים גדולים של ספרי בישול. תנו לנו סיפורים גדולים ומתכונים אותנטיים ואנחנו שלכם לנצח. כמובן שממש שמחנו לקבל מתנה לחג האחרון – את אחד מספרי הבישול  של ה”Two Greedy Italians”  הלוא הם שני האיטלקים החביבים מערוץ ה-BBC המנחים את תוכנית הבישול המעולה בעלת אותו השם. (אצלנו התוכנית משודרת בשידורים חוזרים בערוץ הטיולים ב-YES. אל תצחקו עד שלא תנסו)

Two-Greedy-Italians-1

בתוכנית, השפים אנטוניו קרלוצ’ו וג’נארו קונטלדו חוזרים לארץ מולדתם איטליה, במסע נוסטלגי מצפון עד דרום, במטרה לחקור את המורשת הקולינרית שלהם. השניים יצאו לבדוק מה השתנה בנופי ילדותם וכיצד תוצרת השדה עיצבה את המסורת האיטלקית ואת הרגלי האכילה של תושביה.

אנטוניו וג’נארו, חברים טובים עוד מהתקופה בה עבדו אחד לצד השני, עזבו את איטליה לפני כ-50 שנה ומאז מתגוררים בבריטניה. אנטוניו בן ה-77, האדיש מבינהם, הוא אחד משגרירי הבישול האיטלקי באנגליה ומוכר לכל בריטי מתוכניות הבישול הרבות שלו. ג’נארו, שאולי זכור לכם כמנטור של ג’יימי אוליבר, שימש שנים כעוזרו של אנטוניו וגם לו קריירה קולינרית מרשימה. הם ידועים בעיקר בתור כאלה שלא לוקחים את עצמם יותר מידי ברצינות, ובניגוד גמור להיותם שפים במסעדות המצליחות באנגליה, אנטוניו וג’נארו הם אנשים שחיים על הקרקע וחפים מפוזה.

הספר “Two Greedy Italians eat ITALY”, מלווה את התוכנית ומקבץ מתכונים מהמסע שערכו, לצד סיפורים קצרים השופכים אור על החברה האיטלקית והתנהלותה כיום לעומת העבר. הם נעים מצפון עד דרום ופורסים לפני הקורא מבחר רחב של מתכונים המתאימים לכל טופוגרפיה.

השניים מציגים לפנינו כ-80 מתכונים מעוררי תיאבון המלווים בתמונות מלאות השראה. התוצאה היא אוכל איטלקי אותנטי משובח, קל להכנה ובריא. כל המתכונים ברורים ומפורטים, וחומרי הגלם זמינים לקנייה בעונתם במרכולים או בשווקים כאן בארץ (אולי רק קומץ מתוכם דורש הגעה לשוקי האיכרים ולמעדניות מיוחדות).

הספר מציג את התשוקה הגדולה שיש לשניים הללו לארץ מולדתם, לתושביה ולתוצרת השדה שלה. הוא חיוני לכל מי שיש לו עניין במסורת האיטלקית ורוצה לדעת קצת יותר על התרבות של מטבח זה.

Two-Greedy-Italians-2
אנטוניו (מימין) וג’נארו –  שני האיטלקים החביבים מה-BBC

Categories: הבלוג האיטלקי