יום העצמאות האיטלקי – זמן לחגוג!

Festa della Repubblica_cut

אחרי שנרגענו מביקורו של אחד מיושבי רומא המופרסמים ביותרהלוא הוא האפיפיור, אנחנו מתחילים להתכונן לחגיגות הFesta della Repubblica ,יום הרפובליקה האיטלקי.

ביום השני לחודש יוני, חוגגים האיטלקים את יום הרפובליקה, יום העצמאות האיטלקי, כלומר, אחד משני ימי העצמאות הרשמיים. חג זה מציין את היום בו הצביעו האיטלקים במשאל עם (שבו, לראשונה באיטליה, הורשו גם נשים להצביע) לביטול המלוכה בשנת 1946 בכדי שמדינתם תוכל להפוך לרפובליקה. משפחת המלוכה הוגלתה עקב קרבתה למשטר הפשיסטי, חוקה חדשה אומצה והאומה האיטלקית נולדה מחדש.

איטליה, שתחגוג השנה 68 שנות רפובליקה, היא ללא ספק אחת המדינות המסעירות והצבעוניות ביותר בעולם. ארץ של נופים משתנים, היסטוריה עשירה, אוכל מצוין, אופנה וסטייל בשפע, חברה חקלאית ועירונית, יורדי ים ושוכני גדות אגמים. אמנם, בשישים ושמונה שנים הוחלפו כמעט שישים ממשלות אך בשם הדמוקרטיה יערכו ברחבי המדינה חגיגות רוויות זיקוקים ומטסים בצבעי ירוק, אדום ולבן וכמובן הרבה שתיה ואוכל מעולה כמו שרק יושבי ארץ המגף נהנים ממנו.

ואנחנו, כמו בכל שנה, לא מפספסים סיבה לחגוג, ומרימים כוסית לכבוד האיטלקים בערב שכולו מוקדש לחופש האיטלקי, עם תפריט מיוחד, מנות המורכבות מכל טוב הג’רדינו שלנו, שולחן אבירים במרפסת, הרבה יין ומוסיקה איטלקית משובחת כמיטב המסורת – ואתם כמובן מוזמנים.
יום שני 2.6.2014 | 24:00-18:00
*מומלץ להזמין מקום

Categories: הבלוג האיטלקי