עסוקים בעיקר בחופש

המפרץ האמלפי בדרום איטליה הוא אולי אחד המקומות היפים בעולם- כזה המשלב בצורה מושלמת, צוקים גבוהים המתנגשים בהרמוניה עם ים כחול, כשברקע השמש הבוהקת מזכירה לך שכאן אנשים עסוקים בעיקר בחופש.
החופים היוקרתיים הללו עמוסים בתיירים עוד משחר ההיסטוריה. הקיסרים הראשונים של האימפריה הרומית היו מגיעים לאזור כשחיפשו קצת הפוגה מעול השלטון. הקיסר אוגוסטוס בנה וילה באי קאפרי עם תצפית לים והקיסר טיבריוס הגדיל לעשות ובנה באי לא פחות מ-12 וילות, ששימשו אותו בעיקר למסיבות הוללות.

5

3

הצלם האמריקאי בן זמננו, גריי מלין, נשבה גם הוא בקסמה של רצועת החוף הצבעונית. בסדרת עבודותיו La Dolce vita שהתפרסמה לאחרונה, יצא הצלם למסע בן 2000 ק”מ בחבל הדרומי. מטרתו הייתה לתפוס שאריות של גלאם שאפיינו את האזור בשנות ה-50 וה-60 של המאה הקודמת. אז, כפי שזוכרים המקומיים בערגה, כוכבי קולנוע ואנשי רוח, נסיכות ואילי הון היו פוקדים את החופים ברוב ימי הקיץ. המפורסמת שבהם היתה לא אחרת מאשר ג’קי קנדי אונסיס שהייתה מגיעה לאזור על סיפונן של היאכטות המשפחתיות לפחות פעם בשנה.

2

מלין, הרפתקן מלידה, הוא מסוג הצלמים שמצליחים להביא פרספרקטיבה חדשה על מקומות שכבר ראית בעבר. הוא תיעד בצורה מתוקה ושובת לב את העיירות הפרוסות לאורך רצועת החוף. כיסאות הים הצבעונים ושימשיות הפסים מוצגות בתמונותיו בצורה כה רעננה עד שלא נותרה לנו ברירה, אלא לארוז תיק ולחפש את הטיסה הקרובה למפרץ קסום זה.

Categories: הבלוג האיטלקי